Radványi Miklós: A játékosok érezték, hogy megnyerhetjük a mérkőzést!

Updated: september 15, 2024

Második mérkőzését nyerte meg a Niké Ligában a KFC Komárom, amely a 7. fordulóban Besztercebányáról hozta el a három pontot.

A Dukla már a 11. percben vezetést szerzett Godál révén, de Šmehyl szép lövéssel egyenlíteni tudott. Az 58. percben Špyrka büntetőt hibázott, a 84. percben viszont Rymarenko szintén tizenegyesből gólt szerzett. A lilák viszont nem adták fel. A 86. percben Šmehyl távoli lövése megpattant Boris Godálon és a hálóban kötött ki. A döntetlennel sem egyezett ki a Radványi-legénység, a hosszabbításban Bayemi labdaszerzése és beadása után Ganbold közelről talált a hálóba.

„Jól kezdtük a mérkőzést, az első 5-6 percben aktívabbak voltunk. Ezután kaptunk egy olyan gólt, amilyet kaptunk. Ez visszavett a lendületünkből, de hamar ismét aktívak voltunk és kiegyenlítettünk. Voltak további lehetőségeink, amiket gólra válthattunk volna, de a hazaiaknak is volt helyzetük a gólszerzésre. A második félidőt is jól kezdtük, Šmehyl került százszázalékos helyzetbe. Kihagytunk egy tizenegyest is, és a hazaiak büntetőből jutottak előnyhöz. A játékosaim viszont megmutatták karakterüket. Érezték, hogy megnyerhetjük a mérkőzést. Több helyzetünk volt az ellenfélnél. Végül Šmehyl megpattanó lövése és Ganbold gólja után 2:1-ről 2:3-ra fordítottunk. Úgy gondolom, megérdemelten győztünk.“ – értékelte a mérkőzést a KFC vezetőedzője, Radványi Miklós.

A Komárom a Niké Liga 8. fordulóban szeptember 21-én, szombaton 18:00 órától a Trencsén csapatát fogadja Aranyosmaróton.