Megérdemelt győzelmet aratott Besztercebányán a KFC Komárom

Updated: september 14, 2024

Megérdemelt győzelmet aratott a KFC Komárom a Besztercebánya otthonában a Niké Liga 7. fordulójában, a lilák második győzelmüket ünnepelhetik a bajnokságban.

Az időjárás a Besztercebányán sem kímélte a játékosokat és a játékteret. Jól kezdte a mérkőzést a hazai Dukla, a 9. percben Malec 15 méterről leadott lövését Trefil bravúrral védte. Két perccel később pedig be is talált a hazai csapat. Rymarenko baloldali beadását Godál fejjel csúsztatta a hálóba – 1:0. Hiába volt fölényben a besztercebányai együttes, a 18. percben egyenlített a KFC, Špyrka passzolta le a labdát Šmehylnek, aki pazar lövéssel tizenhat méterről betalált – 1:1. A 38. percben Šmehyl szabadrúgására Pillár érkezett a legjobban, fejesét Rehák bravúrral védte. Két perccel később Tamás Nándor lövését védte Rehák. Újabb két perccel később ezúttal a hazai Willwéber lövését védte Trefil.

A második féldiő is sok izgalmat hozott. Az 57. percben Klimpl kézzel ért hozzá Tamás Nándor lövéséhez, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, de Špyrka kapufát rúgott. A 83. percben Záhumenský baloldali beadására Šikula érkezett, de a tizenhatosban Rudzannal érintkezett és elesett. A jávékvezető a VAR elemzése után büntetőt ítélt, a 84. percben pedig Rymrenko értékesítette. Nem sokáig tartott a hazaiak öröme, ugyanis a 86. percben Šmehyl tizenhatosról leadott lövése megpattant egy hazai védőn és a hálóban kötött ki – 2:2. A 91. percben jött a csattanó, Bayemi szerzett labdát a jobb oldalon, egyből a kapu elé passzolt, az érkező Ganbayar közelről a hálóba talált – 2:3. A végére már nem változott az eredmény, a KFC megérdemelt győzelmet aratott Besztercebányán.

Niké Liga, 7. forduló:
MFK Dukla Besztercebánya – KFC Komárom 2:3 (1:1)
Gólszerzők: Godál (11.), Rymarenko (84.-11m) ill. Šmehyl (18., 86.), Ganbold (91.)
Játékvezető: Kráľovič – Vitko, pacák
Sárga lapok: Veselovský (62.), Willwéber (94.) ill. Ganbold (94.)
MFK Dukla: Rehák – Klimpl (69. Migaľa), Godál, Willwéber – Šikula, Hlinka, Richtárech, Záhumenský – Slebodník (46. Veselovský), Malec (79. Brenkus), Rymarenko
KFC: Trefil – Diviš, Pillár, Rudzan, Sluka (72. Ganbold) – Šmehyl, Ožvolda (64. T. Németh), Žák, Tamás (72. Špalek) – Špyrka (87. T. Tóth) – Voleský (87. Bayemi).